Czego nie wolno operatorowi wózka widłowego?

Zrobienie szkolenia na wózki widłowe to świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy chcieliby zdobyć nowe umiejętności i podnieść kwalifikacje zawodowe. Wiele firm oferuje kursy na wózki, np. Centrum Szkoleń z Warszawy. Rozpoczynając pracę na tym stanowisku, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

images

Obsługa wózka

Kierując wózkiem widłowym, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie przemieszczać i nie podnosić na nim osób. Można przewozić jedynie materiały nieożywione, które muszą oczywiście być umieszczone stabilnie. Choć wydaje się to oczywiste, do dziś zdarzają się wypadki, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale też dla życia. Operator bezwzględnie musi być też zaopatrzony w kask ochronny. Nie wolno również przechodzić pod uniesionymi widłami wózka.

Środki ostrożności

Obsługując wózek, należy pamiętać o tym, by nie wjeżdżać do pomieszczeń, w których wytwarzają gazy lub zapalne pyły, ponieważ wózek widłowy nie posiada żadnych zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Nie należy również uruchamiać wózka, gdy ktoś znajduje się między nim a stałą konstrukcją. Kolejną rzeczą, o której musi pamiętać operator, jest bezwzględne wyjmowanie kluczyka ze stacyjki, jeśli kierowca traci wózek widłowy z pola widzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edukacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *