Powiemy ci, jak być dobrym kursantem – kurs na wózki widłow

wozek-widlowyZnam bardzo dobrą firmę szkoleniową prowadzącą kursy na wózki jezdniowe w Łodzi. Znam, bo robiłem tam uprawnienia 1wjo i 1P – na podesty ruchome. Ogólnie rzecz biorąc firma jest nastawiona na prowadzenie kursów na wszystkie urządzenia transportu bliskiego i inne urządzenia transportowe. To właśnie tam nauczyłem się, jak być dobrym kursantem, czyli takim, który może liczyć na jakieś dodatkowe upusty, uproszczenia, pomoce, gdy coś idzie nie tak. Nie ma żadnego kursu uczącego, jak stać się dobrym kursantem, postanowiłem więc takowy założyć. Ruszamy dziś z nową serią – o kursach na wózki widłowe. Zapraszam.

  • Punktualny – widzę, że jednym z najtrudniejszych elementów, którego wielu kursantów nie przestrzega jest bycie punktualnym. Punktualność na zajęciach, na kursach i zaliczeniach jest niezwykle wymagana i bardzo punktowana przez instruktorów i inspektorów UDT.

  • Słuchający – Dobry kursant to kursant słuchający i umiejący zasłyszane wiadomości przełożyć na wykonywanie zadań.

  • Wykonujący polecenia – jeśli kurs na wózki widłowe uważa się za zajęcia z nauczycielem – wykładowcą, to ważne jest, by zawsze dobrze i ściśle z nim współpracować – aby uniknąć wypadków, kolizji, niebezpiecznych sytuacji.

  • Nastawiony na współpracę – kiedy instruktor coś tłumaczy, to warto go po prostu słuchać. On po prostu ma większe od kursanta doświadczenie, zna się na różnych bardziej skomplikowanych procesach i doskonale wie, w jaki sposób ustalać techniczne wymogi pracy na wózkach widłowych.

Tyle w temacie podstawowych zagadnień dotyczących pracy na kursie na wózki jezdniowe. Więcej napiszę w kolejnych artykułach odnośnie sposobu zachowania się na szkoleniach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *